У Рівному презентували результати дослідження прозорості та відкритості чотирьох рад Рівненщини

Всеукраїнська Коаліція «Прозорі ради» презентувала дослідження «Прозорі ради Рівненщини».  Це результати громадського контролю прозорості роботи 4 органів місцевого самоврядування області: Рівненської обласної, Рівненської, Дубенської, Здолбунівської міських рад. Дослідження проводили  у 16 місцевих радах Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської та Чернігівської областей – розповів координатор коаліції на Рівненщині  Володимир Зиль.  Дослідження на Рівненщині проводилось представниками ГО «Центр суспільних дій «Сівітас», а висновки та рекомендації щодо прозорості та підзвітності для рад підготували у ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос».

Експерти проаналізували рівень імплементації місцевими радами інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень. Аналіз органів місцевого самоврядування полягав у дослідженні 3 критеріїв: чи закріплені вони в нормативно-правових актах рад, як виконуються на практиці та наскільки зручні у користуванні.

Володимир Зиль розповів - відповідні висновки та рекомендації вже надіслано радам, відбувається процес їх обговорення та узгодження: «Найбільше дискусій у спілкуванні з радами викликає питання придатності до використання. Ми вперше звернули увагу на цей критерій і вважаємо, що морально застарілі сайти в епоху поширення інформаційних технологій не можуть бути ефективними у використанні мешканцями громад. Позитивно, що очільники окремих рад Рівненщини мають стратегічну мету оновлення власних інформаційних ресурсів і ми готові долучитися до цих процесів».
В більшості рад зустріли однакові проблеми та рекомендували спростити та зробити більш доступним у використанні для мешканців громад механізм ініціювання місцевої ініціативи і громадських слухань (для міських рад), налагодити роботу постійних депутатських комісій відповідальних за врегулювання конфлікту інтересів щодо надання рекомендацій та роз’яснень для депутатів рад, вчасного оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування.
Крім того, представники Коаліції запропонували усім радам запровадити практику оприлюднення на офіційному сайті ради анонсів про звітування всіх депутатів ради перед виборцями на відкритих зустрічах, оскільки такий ресурс вже наявний та вимагає додаткової витрати ресурсів.  
  
В роботі круглого столу взяли участь представники Рівненської обласної ради: голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алла Черній, керуючий справами виконавчого апарату-керівник секретаріату Рівненської обласної ради Богдан Сологуб, секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула, начальник організаційного відділу Дубенської міської ради Світлана Бондарчук, начальник інформаційно-комп’ютерного відділу Дубенської міської ради Юрій Яцюк, експерт з бюджетних питань Офісу реформ Асоціації міст України у Рівненській області Людмила Кушнер, доктор політичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри політичних наук Максим Гон.
 Після презентації досліджень представники рад та фахові експерти обговорили отримані результати.  Першу сходинку посіла Рівненська обласна рада. Втім і там працюють над вдосконаленням роботи сайту обласної ради – зазначив Богдан Сологуб.   Секретар Здолбунівської міськради Валентина Капітула зазначила, що наявне кадрове забезпечення апаратів міських рад невеликих міст має значне навантаження, пов’язане з дотримання вимог щодо оприлюднення значної кількості інформації. Питання відкритості та прозорості турбують і місцевих громадських активістів і депутатів, тож вони мають достатньо уваги з боку Здолбунівської міськради.

Начальник організаційного відділу Дубенської міської ради Світлана Бондарчук, начальник інформаційно-комп’ютерного відділу Дубенської міської ради Юрій Яцюк повідомили про оновлення офіційного веб-ресурсу цього органу місцевого самоврядування. Ця діяльність розпочалася в минулому році, тож апарат ради знає про ті вади, які мав попередній сайт та проводить діяльність, аби  нова версія сайту була максимально зручною в користуванні.
Сайт рівненської міської ради у процесі оновлення, тож активісти сподіваються що вже новий ресурс буде більш досконалий у роботі та прозоріший.  
Експерт з питань адвокації ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» В’ячеслав Долід запропонував для представників рад користуватися безкоштовними модулями сайту «Відкритий бюджет» для висвітлення бюджетної інформації органів місцевого самоврядування у зручній для користувачів формі. Модуль «Комунальні підприємства» вже активно використовують Рівненська обласна та міська ради.
Представники ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» запропонували присутнім співпрацю, провівши аналогічні круглі столи та обговорення у органах місцевого самоврядування, громадах. У Центрі запросили інші громадські організації долучатися до спільної роботи з використання методології дослідження щодо аналізу інших органів місцевого самоврядування у межах Коаліції «Прозорі ради».

Захід відбувся в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Млинівська громада має потужну базу для розвитку туризму

У Клесівській громаді відкрили інклюзивно-ресурсний центр

В кожній ОТГ Рівненщини працюватиме «Поліцейський офіцер громади»