Захід присвячений річниці створенню центру. За цей час молодіжний простір став справжнім осередком активності, навчання та самореалізації для молоді Смизької громади. Волонтерська команда, тренінги, дебати, культурні та соціальні ініціативи – це лише частина того, що вдалося зробити за рік часу. Тут з 12 років вчать будувати стратегію власного саморозвитку та шукати власні цінності.
Цей захід став завершальним, де учасники ділилися здобутками і викликами першого року життя центру, ядром якого є команда з 10 волонтерів від 12 до 15 років на чолі з координаторкою Анною Костюк. Вона поділилася розвитком волонтерства серед підлітків та молоді. Також обговорили виклики молодіжних центрів у громадах та підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток громадянської активності молодих людей.Привітав учасників форуму й Представник Омбудсмана Олександр Корнійчук.
- Ваш захід – це не просто зустріч однодумців, а потужна платформа для діалогу, обміну досвідом та розбудови ефективної молодіжної політики в громадах. Однією з ключових тем, які важливо обговорювати, є права молоді. Молоді люди – це не лише майбутнє, а й активні творці сьогодення. Саме тому Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець приділяє особливу увагу захисту прав молоді та сприяє створенню умов для їхньої активної участі в суспільному житті.
Також він окремо розповів про впровадження пілотного проєкту «Шкільний Омбудсман».
- «Шкільний омбудсман» - це буде незалежний посередник між учнями, педагогами, адміністрацією та батьками. Впевнений, що впровадження цього проєкту допоможе збудувати демократичне середовище в закладах освіти. І це чудовий приклад того, як молодь може активно долучатися до розбудови суспільства, де панують повага, рівність і справедливість.
Водночас Голова правління ГО «Агенція розвитку громад «Інтонація ЗМІН» і засновниця МЦ «Кенеберг» Вікторія Костюк зазначила, що багато ресурсу вкладається в команду волонтерів - поїздки в інші молодіжні центри, участь у форумах, робота з командотворення, розвиток проектного мислення, робота з психологом, постійні дебати для розвитку критичного мислення і щотижневі консультації для розвитку власних талантів.- Якщо хочемо залишитися українцями на українській землі, то вже сьогодні треба думати хто буде дбати, відновлювати і розвивати Україну за кілька років, бо змінотворці самі по собі не зʼявляться, їх треба вчити, підтримувати і надихати своїм прикладом, - наголосила Вікторія Костюк.
«Ми в невеличкому селищі творимо комфортне і безпечне середовище для розвитку молоді, де можна спілкуватися, навчатися новим навичкам, полюбити себе, свою громаду і Україну, побачити своє місце на Батьківщині і зрозуміти як саме тут можна реалізуватися навіть в шкільному віці, щоб не їхати за кордон на заробітки і працювати на когось, маючи таки той червоний диплом в шухляді. Твоє життя - твій вибір! - говоримо ми до підлітків і дорослих, вчимо з 12 років будувати стратегію власного саморозвитку та шукати власні цінності, що відгукуються і нашій спільноті.» - Вікторія Костюк.
Учасники форуму зазначали, що ми багато ресурсу вкладаємо в команду волонтерів - поїздки в інші молодіжні центри, участь у форумах, робота з командотворення, розвиток проектного мислення, робота з психологом, постійні дебати для розвитку критичного мислення і щотижневі консультації для розвитку власних талантів.Фото Сергій Перепелиця
Підготовлено за матеріалами із соцмереж
Немає коментарів:
Дописати коментар