У Білій Криниці стартував новий культурний проєкт «Культурний код: відчуй себе в традиції», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Його мета — збереження та поширення локальної культурної спадщини Рівненщини та Волині шляхом оцифрування традиційного одягу й побуту кінця XIX — початку XX століття.
Проєкт охопить 8 громад і передбачає створення:
• цифрового каталогу з понад 80 експонатами,
• 12 - 3D-моделей традиційного вбрання,
• Запуск інтерактивного сенсорного комплексу з можливістю віртуальної примірки одягу,
• друкованої брошури.
Нині команда проєкту, а це Фундація імені князів-благодійників Острозьких у співпраці з Білокриницькою громадою, працюють над першим етапом. В місцевому музеї «Берегиня», заснованому Катериною Новак зібрано понад 300 автентичних експонатів: рушники, сорочки, дерев’яні та глиняні предмети побуту. Саме з цього музею розпочалася фотосесія найунікальніших об’єктів колекції.До зйомки долучились: Катерина Новак, засновниця музею, Тетяна Мартинюк, завідувачка сектору культури Білокриницької громади, а також волонтери, які допомагали в організації фотозйомок.
Окрема увага в проєкті приділена унікальним локальним рисам — характерній вишивці, особливому крою сорочок, сезонності, призначенню одягу та його приналежності до віку і статі. Такий підхід дає змогу створити повну картину традиційного вбрання регіону.Інноваційний формат проєкту робить культурну спадщину доступною для широкого кола користувачів, зокрема — молоді, яка зможе взаємодіяти з історією через сучасні технології.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Немає коментарів:
Дописати коментар