Рівненщина активно долучилася до всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», яка щороку проходить із 25 листопада по 10 грудня. Мета заходу – привернути увагу до теми та закликати до протидії будь-яким формам насильства – розповідає керівниця ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько.
Нагадаємо, період акції охоплює такі важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей із інвалідністю;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Приємно, що до акції цьогоріч активно долучилися наші партнери та учасники наших проєктів та тренінгів, а це громади, координаційні ради з питань запобігання домашньому насильству/насильству, навчальні заклади та бібліотеки.
У Березнівській громаді відбулося засідання Координаційної ради з питань запобігання домашньому насильству/насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми при Березнівській міській раді. Участь у засіданні, яке пройшло під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчого комітету міської ради Богдана ДРОЖЕНЦЯ, взяли представники відділів міської ради, окремих установ та закладів.
Учасники засідання розглянули питання участі Березнівської міської ради у Всеукраїнській акції «16днів проти насильства» та виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 "Про затвердження Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі".
В Гощанській громаді також відбулося засідання Координаційної ради, присвячене питанням гендерної рівності та протидії насильству. Під головуванням секретаря Гощанської селищної ради Дмитра Ткачука та за участі начальника відділу соціального захисту населення Гощанської селищної ради Рози Колесник, представників поліції та працівників комунальних закладів громади, було обговорено важливі питання, зокрема:
• Стан реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
• Заходи, заплановані в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
• Особливу увагу учасники засідання приділили сім’ям, де насильство стало системним, і зафіксовані повторні випадки.
Прийняті рішення спрямовані на захист жертв насильства та запобігання таким ситуаціям у майбутньому.
«16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати усім про існування проблеми насильства у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини і ще раз наголосити: якщо ви стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102. Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.Публікація підготовлена в рамках Проєкту «Ефективне реагування на випадки гендерно зумовленого насильства та СНПК, підсилення системи допомоги постраждалим у Рівненській області» яку реалізує ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» в межах проєкту «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», який втілює Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine за підтримки Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США.
Інформація, що прозвучала на заході та в матеріалі, не завжди відповідає поглядам Державного департаменту США, УЖФ та ГО «Ла Страда - Україна».
Відповідальність за зміст інформації несе ГО Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
Немає коментарів:
Дописати коментар