У Рівному відбувся круглий стіл на тему: «Закон України «Про статус депутатів місцевих рад»: поточний стан, виклики воєнного часу та перспективи вдосконалення у повоєнний період».
Захід організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Під час роботи відбулася презентація «Статус депутатів місцевих рад: основні виклики сьогодення».
Основною темою заходу стала панельна дискусія - поточний стан законодавства у сфері статусу депутатів місцевих рад, виклики сьогодення та подальші шляхи удосконалення діяльності депутатів місцевих рад.
До обговорення долучилися Олександр Слобожан та Микола Карапетян Радивилівський міський голова, голова Рівненського РВ АМУ.
ВІДЕО
• Питання роботи місцевих рад в умовах воєнного часу;
• Проблематику набуття та дострокового припинення повноважень депутатів місцевих рад;
• Вплив заборони окремих політичних партій на роботу місцевих рад;
• Гарантії діяльності депутата місцевої ради тощо.
Найбільше дискутували навколо питання щодо обмеження виїзду за кордон депутатів місцевих рад, що регламентовані Постановою Кабінету Міністрів України №69.
Учасники зустрічі загострили увагу на тому, що через ці обмеження багато депутатів, особливо в невеликих за чисельністю громадах, складають повноваження. А це, у свою чергу, призвело до того, що такі ради втрачають свою правомочність: через відсутність кворуму вони не можуть приймати необхідні для життя своїх ТГ рішення.
На повноважність місцевих рад впливає й інший фактор – мобілізація депутатів. Тож знову порушили питання, як надати таким обранцям можливість брати участь в засіданнях сесій дистанційно - в режимі онлайн.
Олександр Слобожан наголосив – Позиція АМУ з 2020 року залишається незмінною, щодо партизації. В малих громадах з населенням до 50 тисяч, її потрібно скасувати та запровадити мажоритарну систему. Наголосив на важливості участі мобілізованих депутатів місцевих рад у дистанційному форматі у засіданнях сесії. Водночас підняв тему - усунення спеціальних обмежень для депутатів щодо виїзду за кордон.
Присутні погодилися з тезою, що норми згаданої постанови багато в чому обмежують права депутатів місцевих рад і не дають їм можливості вповні виконувати свої депутатські повноваження. При цьому пригадали перші місяці повномасштабного вторгнення, коли саме завдяки гуманітарній підтримці міжнародних партнерів місцеві ради допомагали одна одній вижити. А щоб організувати такі гуманітарні вантажі представникам місцевих рад доводилося виїздити за межі країни.
Серед інших викликів, пов’язаних з війною, назвали і неузгодженості в питанні повноважень депутатів місцевих рад в розрізі взаємодії з місцевими військовими адміністраціями.
Також обговорили питання недосконалості української виборчої системи, та які зміни до законодавства необхідно внести, щоб зменшити вплив партійної складової на роботу депутатів місцевих рад.
Тож поняття імперативного мандату також стало предметом обговорення під час круглого столу.
Як підсумували організатори заходу, всі озвучені під час круглого столу зауваження та пропозиції будуть враховані в роботі Комітету, яка стосується вдосконалення діяльності депутатів місцевих рад.
Зауважимо, що захід відбувся у співпраці з ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив».
Повідомляє Рівненське РВ АМУ, використано матеріали Рівненської облради
Немає коментарів:
Дописати коментар