Днями відбулися дві робочі зустрічі у Дубенському та Сарненському районах на яких розглянули питання щодо ефективного реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Юристка ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Тетяна Мельник презентувала присутнім Гендерний профіль Рівненської області та зупинилася на окремих пунктах Гендерного плану дій. Висновки та рекомендації.
У Дубні ці питання обговорили на засіданні районної Координаційної ради з питань сімʼї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми при Дубенській райдержадміністрації.
Участь у зустрічі взяли експертки ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» за участі першого заступника голови райдержадміністрації Мар’яни Мудрик, представників державних структур, поліції, прокуратури.У сфері протидії домашньому насильству присутні озвучили такі проблеми:
виконання судових рішень, згідно яких кривдників направляють на спеціальну програму
для кривдників гальмується через відсутність у громадах фахівців, підготовлених до роботи з кривдниками по спеціальній програмі;
недостатньо ефективне реагування на випадки домашнього насильства патрульних
поліцейських, які прибувають на виклик по домашньому насильству;
недостатньо ефективне рішення деяких суддів (Радивилівський районний суд) по справам щодо випадків домашнього насильства.
Особливу увагу приділили своєчасному та ефективному реагуванню на випадки насильства щодо дітей у громадах Дубенщини.
Учасники заходу обговорили ефективне реагування на випадки домашнього насильства, насильства за ознакою статі та підсилення системи допомоги постраждалим на території Дубенського району. Експертки рекомендували в рамках акції 16 днів проти насильства - оновити інформацію на усіх інформаційних ресурсах, а саме – контактні дані осіб та установ, номери телефонів, інформацію про мобільні бригади, соціальні служби та поліцію. Адже доступ до інформації це є частина превентивних заходів.
У Сарнах у робочій зустрічі взяли участь в.о. голови Сарненської районної державної адміністрації Любов Мацигон, представники субʼєктів взаємодії у сфері протидії домашньому насильству Сарненського району, психологи, представники правоохоронних органів, представники громад, експертки ГО «Центр «Чайка».
Під час зустрічі обговорили важливі питання:дотримання законодавства у сфері протидії домашньому насильству;
ефективне реагування на випадки насильства;
організацію комплексної допомоги постраждалим особам.
Станом на 19.11.2024 р. у Сарненському райвідділі поліції зареєстровано 697 звернень та повідомлень про вчинення домашнього насильства, складено 434 адміністративних протоколи, винесено 263 тимчасових заборонних приписи. Кількість звернень зросла майже у двічі, порівнюючи з минулим роком.
Проблеми , які заважають ефективно реагувати на випадки домашнього насильства :- засилля стереотипів, на зразок «не потрібно виносити сміття з хати»,
- недостатньо ефективне втручання у випадки домашнього насильства патрульних
поліцейських, які прибувають на виклик ,
- вчинення батьками психологічного та фізичного насильства щодо дітей ніби то з метою виховання;
- відмова постраждалої особи від показів у суді з метою примирення з кривдником і як
результат – повторні випадки домашнього насильства;
- суттєвий кадровий голод , катастрофічно не вистачає соціальних працівників та
кваліфікованих психологів, які готові працювати з постраждалими особами а також
фахівців по роботі з кривдниками.
Для налагодження роботи з попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі вирішено рекомендувати територіальним громадам провести заходи під час акції «16 днів проти насильства», використовуючи інтерактивні методи роботи з учнями та молоддю, оновити інформацію щодо закладів допомоги постраждалим від насильства на сайтах громад, поширювати у соціальних мережах матеріали, що містять інформацію про види, причини та наслідки гендернозумовленого насильства та систему допомоги постраждалим. Учасники також напрацювали пропозиції для підвищення ефективності реагування на випадки домашнього насильства в громадах Сарненського району.
На робочих зустрічах обговорено необхідність напрацювати алгоритми взаємодії субє’ктів, які здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі у громадах району.
Проєкт «Ефективне реагування на випадки гендерно зумовленого насильства та СНПК, підсилення системи допомоги постраждалим у Рівненській області» реалізує ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» в межах проєкту «Її сила: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», який втілює Український Жіночий Фонд у партнерстві з громадською організацією Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine за підтримки Бюро з питань демократії, прав людини та праці (DRL) Державного департаменту США.
Інформація, що прозвучала на заході та в матеріалі, не завжди відповідає поглядам Державного департаменту США, УЖФ та ГО «Ла Страда - Україна».
Відповідальність за зміст інформації несе ГО Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
Немає коментарів:
Дописати коментар