пʼятниця, 27 грудня 2024 р.

Профілізацію навчання пропонує школам Рівного міський Палац дітей та молоді

В межах експерименту Рівненський міський Палац дітей та молоді пропонує профілізацію у школах міста. 

Міністерство освіти України тільки з 2025 року планує запустити пілотний проєкт із запровадження у шкільній освіті профільного навчання. А загалом його хочуть ввести у закладах середньої освіти із 2027 року. 

У Палаці дітей та молоді Рівного працюють на випередження. Адже мають понад 30-річний досвід  у навчанні основам професій.  Тож торік започаткували експеримент із профілізації шкільної освіти, залучивши до нього учнів ліцею №1 Рівного. Ліцеїсти мали змогу обрати для себе профіль у ПДМ і повчитися за ним у закладі, щоб зрозуміти, чи справді хочуть йти навчатися обраній професії після завершення шкільного навчання. 

Про результати цього експерименту говорили днями на засіданні за круглим столом, яке відбулося у Палаці за участю представників Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти, міського управління освіти. Також на захід запросили педагогів ліцеїв №№12 та 13 Рівного. Адже учнів саме цих двох закладів планують залучити до експерименту у 2025 році. 

Директорка Рівненського ПДМ Ірина Первушевська зазначила:

- Профілізація  – це була наша ідея. Вона потрібна для того, щоб діти мислили категоріями майбутнього, свідомо обирали фах. А ми даємо їм платформу для цього: свою матеріальну базу, час, викладачів. 

Спочатку виявимо потреби школярів. Будемо давати їм анкети, проводити презентації. Запропонуємо профільне навчання за 5 напрямами: бізнес, IT, театр, образотворче мистецтво, екологія. Далі будемо додавати інші напрями. 

Дитина має сама обрати собі профіль і бути готовою у ньому розвиватися. Звісно, можлива міграція дітей між різними напрямами. Але це нормально, щоб таки змогти знайти себе. 

У ПДМі наголошують, що готові до співпраці щодо запровадження профільного навчання і з іншими ліцеями та гімназіями міста, а також із закладами профтехосвіти. Учням останніх вже не потрібно обирати профіль, але їм можуть допомогти у формуванні інших навичок: комунікації, пошуку роботи, представлення себе роботодавцю тощо.

За матеріалами Рівненського ПДМ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді обговорили у Гощі

Формування свідомого громадянина, патріота своєї країни – це тривалий і багатогранний процес, який вимагає спільних зусиль усіх членів суспі...

Популярні публікації