Сьогодні Рівненське регіональне відділення Асоціації міст України організувало Діалогову платформу на тему «Аспекти врегулювання новацій законодавства в діяльності ОМС». Учасників заходу привітала виконавча директорка Тетяна Грещук.
Про важливість комунікації між різними гілками влади та ОМС наголосив заступник голови Рівненської ОВА Олександр Кохан. Він зазначив - на Рівненщині комунікація є, ми прислухаємося до голів громад у вирішенні проблемних питань. Громади-область-держава. Така синергія дає можливість досягати будь-яких результатів. А це важливо під час війни.
«Дякую громадам за підтримку армії, прифронтових територій та прийом ВПО. Серед прикладів успішної співпраці із ТГ – виготовлення для Сил оборони 125 тисяч протипіхотних шипів, а також участь у загальнонаціональному проєкті «Пліч-о-пліч. Згуртовані громади», ініційованому Президентом Володимиром Зеленським», - зазначив Олександр Кохан.
Рівненську обласну раду представляв заступник голови ради Віталій Ундір. Він наголосив на підтримці громад зі сходу України, адже громади Рівненщини активно долучаються до відбудови прифронтових громад і регулярно надають благодійну підтримку та допомогу. Адже такі маленькі кроки наближають нашу спільну перемогу.Окрім того, обговорили аспекти впровадження нового закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 3077-IX), який набере чинності після завершення війни. Документ містить важливі зміни, спрямовані на усунення колізій у законодавстві, а також передбачає багато нововведень, спрямованих на організаційне зміцнення місцевого самоврядування. Детальніші роз'яснення надала Ольга Смалій, начальник Західного міжрегіонального управління НАДС та Наталія Мартинюк, завідувачка сектору у Рівненській та Волинській областях.
Розглянули також актуальну тему про інструменти інформаційної безпеки. Оксана Шумакевич, оперуповноважена відділу протидії кіберзлочинам у Рівненській області детально розповіла про онлайн-платформу «Брама», яка запрацювала в квітні цього року. Ресурс надає практичні рекомендації для захисту від кіберзагроз, фейків і шахрайства, а також навчає як протистояти дезінформації, яка стала особливо поширеною у воєнний час.Присутні зауважили на важливості залучення органів місцевого самоврядування до обговорення та вирішення ключових питань їхньої діяльності на центральному рівні, що сприятиме ефективному управлінню громадами.
Підвищення рівня правової культури учасників соціально - трудових відносин. Виконання Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів» - презентувала Оксана Турчинська - представниця відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області.
Тетяна Янчик, директорка Рівненського регіонального центру підвищення кваліфікації розповіла, чому нині підвищення кваліфікації посадових осіб ОМС є важливим, та чому важливо це робити на регулярній основі.Людмила Стригунова презентувала нову громадську організацію на Рівненщині, яку вона очолила «Об'єднання матерів і дружин захисників України Рівненська філія». Адже нині потрібно єднатися та на місцевому рівні створювати ради при ОМС, які будуть сприяти родинам захисників України.
Немає коментарів:
Дописати коментар