четвер, 23 квітня 2020 р.

АМУ надіслала народним депутатам пропозиції змін до Виборчого кодексу


Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко звернувся до Голови Верховної Ради України, голів фракцій політичних партій та депутатських груп Верховної Ради України щодо ситуації, яка склалася навколо процесу підготовки до місцевих виборів та пропозицій змін до Виборчого кодексу України. У зверненні наголошується на неприпустимості закритого процесу обговорення змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів та необхідності залучення до обговорення усіх зацікавлених осіб, зокрема, Асоціації міст України. Щодо змін до Виборчого кодексу України, які планується внести, Голова АМУ наголошує, що пропозиції по встановленню будь-якого загальнонаціонального рейтингу партій, від якого буде залежати їх право на розподіл депутатських мандатів до місцевих рад, є антиконституційним та обмежує виборче право.

Також є неприпустимою пропозиція запровадити пропорційну виборчу систему для виборів депутатів місцевих рад (сільських, селищних, міських) з кількістю виборців у громадах 90 тисяч і менше.
Текст звернення
Останнім часом відбувається активізації заяв лідерів політичних партій щодо необхідності внесення змін до виборчого законодавства України стосовно місцевих виборів. Зокрема, в публічному просторі обговорюються питання поширення пропорційної системи виборів практично на всі громади, встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради, обмеження права на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови.
Асоціації міст України вважає, що мажоритарна системи виборів для депутатів місцевих рад та право самовисуватися на посаду сільського, селищного, міського голови будується на авторитеті та професіоналізмі кандидатів, а не на програмах політичних партій та є зрозумілою для більшості громадян.
Вважаємо, що зазначені пропозиції є не тільки шкідливими для самого місцевого самоврядування, а і обмежують конституційне право громадян бути обраним та ставить його в залежність від членства в партії.
З метою збереження основних принципів належного врядування, забезпечення конституційного права громадян обирати та бути обраним,  вважаємо необхідним при внесенні змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів:
1.       Забезпечити максимально відкритий та прозорий процес обговорення змін до виборчого законодавства із залученням до нього найширшого кола зацікавлених осіб, зокрема Асоціації міст України.
2.       Збереження чинного положення про застосування пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців від 90 тис.
3.       Недопущення встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради.
4.       Гарантування права громадян на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови не залежно від кількості виборців.
5.       Скасування або значне зменшення розміру виборчої грошової застави для кандидатів у сільські, селищні, міські голови та депутатів місцевих рад. Грошова застава не має бути єдиним чи основним джерелом фінансування місцевих виборів. Таким джерелом має бути державний бюджет.
Асоціація міст України висловлює сподівання, що народні депутати не будуть запроваджувати додаткових виборчих бар'єрів на місцевих виборах 2020 року як для політичних партій, так і для самовисуванців.

Прес-служба АМУ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

У Рівному відбулося навчання для проєктних менеджерів з громад Рівненської області - відео

Сьогодні у Рівному відбувся семінар для проєктних менеджерів з громад Рівненської області, які є членами Рівненського регіонального відділен...

Популярні публікації