понеділок, 16 листопада 2020 р.

Життя громад після виборів – відбулись навчання для новообраних міських голів

Рівненське РВ Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства «Життя громад після виборів: нові документи, інші правила, перші кроки у змінених статусах». Захід  відбувся в офлайн та онлайн форматах.

Практикум спрямований на роботу з місцевими радами які раніше були районними центрами. 

Відкриваючи засідання, консультант з правових питань Василь Курилас зауважив, що тема заходу є актуальною, адже нині гаряча пора - 25 жовтня відбулися перші місцеві вибори на новій територіальній основі: «Органи місцевого самоврядування отримали розширене коло повноважень, а відтак виникає більше організаційно-кадрових питань, щоб правильно провести реорганізацію та розпочати повноцінно працювати в умовах оновленого законодавства. Сподіваємося, що ви отримаєте відповіді на більшість піднятих питань».

Заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк у своєму виступі зазначив – «Бажаємо вам натхненої праці, адже найближчі  півтора місяці вам  буде складно працювати. До кінця цього року вам потрібно прийняти бюджет громади, а потім вже почати приймання комунальних закладів у власність. Ми впевнені ви знайдете ефективні рішення, шкода що законодавець не узгодив усі ці процеси.»


Костянтин Мокляк директор департаменту економіки та торгівлі РОДА – нагадав про головні завдання територіальних громад, зазначив ОДА і надалі буде партнером для усіх територіальних громад. 

Василь Курилас розкрив наступні питання – приблизний  сценарій першої сесії місцевої ради, завдання, які має вирішити робоча група для підготовки першої сесії, повноваження голови та секретаря ради, порядок денний першого та другого пленарного засідання першої сесії ради, постійні комісії ради, формування структури виконавчих органів.  Окремо розглянули типові помилки, що зустрічаються на практиці під час перших кроків для нових громад після місцевих виборів.

Директорка департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк розкрила питання  забезпечення безперервного бюджетного процесу в умовах завершення адміністративно-територіальної реформи. З 2021 року у територіальних громадах  мають бути створені окремі фінансові органи як  юридичні особи. Потрібно переглянути мережу бюджетних закладів та закласти видатки на їх утримання на наступний бюджетний рік. Крайній термін прийняття бюджету на 2021 рік -  25 грудня цього року. 

Людмила Кушнер консультантка з бюджетних питань Проєкту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ зупинилася на проблемних бюджетних питаннях.  Нагадала про новації у Бюджетному кодексі, роз’яснила бюджетну складову передачі-приймання майна у комунальну власність. 

Під час заходу спікери відповіли на запитання учасників зустрічі. 

Повідомляє Рівненське РВ АМУ в рамках Проєкту ПУЛЬС


Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію планують провести у Гощанській громаді

Гоща готується до проведення другої Всеукраїнської історики-краєзнавчої конференції «Крізь віки: історія та культура Гощанського краю». Темо...

Популярні публікації