вівторок, 30 квітня 2019 р.

«Обрії Майбутнього» вже у Рівному

Впродовж 24-26 березня 2019 20 підлітків з усієї України взяли участь у філософському семінарі «Обрії Майбутнього», який Klitschko Foundation та Аспен Інститут Київ проводять в межах програми Aspen Teens. 

☆ Під час семінару вони довели, що готові мислити нестандартно, взяти на себе відповідальність за зміни у суспільстві і стати рупором прогресивних ідей. В форматі модерованого діалогу та групових занять вони досліджували поняття довіри, зв'язок визначення критичного мислення, дискутували про професії майбутнього та розмірковували про місце людини у суспільстві. 


Але для того щоб взяти участь у схожому проекті не завжди потрібно кудись їхати! ♡Зацікавило??? 
Саме 01.05.2019 у всіх підлітків Рівного та області є можливість долучитися до семінару «Обрії майбутнього. Рівне». 
Що буде? Будемо разом вчитися висловлювати свої думки, відкрито про них говорити, розвивати критичне мислення, світогляд, лідерські якості та шукати друзів та однодумців!
Тема зустрічі: Якою повинна бути сучасна освіта? Поговоримо про альтернативні джерела освіти, розвиток у різних сферах, можливості для підлітків, особливості американської школи від досвідчених спікерів.
Ми шукаємо: активних, небайдужих, відкритих та сміливих підлітків 14-16 років, які готові кинути собі виклик та змінювати світ!!!
Зустріч відбудеться: 1 травня 2019 року в ТРЦ Злата Плаза (3 поверх, офіс Helen Doron School) о 13:00. Збір починається з 12:40!!!



Сторінка проект в Інстаграм:

середа, 24 квітня 2019 р.

У Рівному відбувся інформаційний день проекту «Малі міста – великі враження»


Проект «Малі міста – великі враження» - конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей. На Рівненщині зацікавленість до конкурсу виявили міста, селища, об’єднані громади і громадські активісти.  

Нагадаємо, минулого року пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». Серед восьми проектів-переможців була ініціатива з Рівненщини – «Культурний барбакан» м. Острог. Цьогорічній конкурс пройде під гаслом «Дивись, Україно!»
Інформаційні дні проекту стартували цього тижня у кожній області. Представниця Вінницької філії «Українського центру культурних досліджень» Наталія Морозова у Рівному також провела навчання для  зацікавлених представників громад.  Вона детально презентувала умови проведення конкурсу,  хто може подати заявку, як оформити партнерство, а також як відбуватиметься фінансування. 
Строк реалізації проекту – початок не раніше 15 липня та завершення не пізніше 20 листопада 2019 року. Реалізація проекту на засадах співфінансування з державного бюджету на рівні не більше ніж 70 відсотків загальної кошторисної вартості проекту, з місцевих бюджетів та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, – на рівні не менше ніж 30 відсотків. Нагадала представниця і про  очікувану суму коштів з державного бюджету:
  • для «малих» проектів – від 100 000 до 250 000 гривень;
  • для «середніх» проектів – від 250 001 до 1 000  000 гривень;
  • для «великих» проектів – від 1 000 001 до 5 000 000 гривень.
Наталія Морозова також презентувала проекти, які були реалізовані минулого року. Детально розповіла чим саме вони зацікавили членів журі та експертної ради. Нагадала про цікаві лайфхаки та про недоліки, які виявили вже згодом.
Своїм досвідом в реалізації даного проекту поділилася і Анастасія Драчук, яка відповідала за проект «Культурний барбакан» у м. Острог. Вона дала своїх кілька порад майбутнім конкурсантам.   
Заявки на конкурс приймають до 15 травня 2019 року.
Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

вівторок, 23 квітня 2019 р.

Керівник проекту USAID Віктор Рачкевич відвідав Рівне з робочим візитом


Які настрої у галузі децентралізації  та чи має вона перспективи розвитку обговорили у Рівному консультанти Офісу реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ спільно з керівником проекту USAID в Україні Віктором Рачкевичем. 
Керівник проекту нині відвідує усі регіони України і вивчає особливості кожного з них. Тож консультанти спільно зясували, що сприяє розвитку децентралізації, а що навпаки – гальмує. Які нині є перспективи по утворенню нових громад,  і чому люди й досі вагаються з обєднанням.  На Рівненщині переважна більшість громад утворилася на півдні області, натомість на полісся ближче до Білоруського кордону – громад менше, але за своєю площею там громади більші.  Фахівці пояснюють це пов’язано з особливістю віддалених районів, там люди більше уваги приділяють сім’ї, адже там найбільша кількість багатодітних родин. Тому часу на розвиток громадської активності значно менше.
Натомість невеличкі громади Дубенського, Млинівського, Радивилівського та Демидівського району активно розвиваються у всіх сферах діяльності одночасно.
Нині на Рівненщині лишається три райони, які і досі не мають жодної ОТГ – Корецький, Здолбунівський та Острозький – розповів консультант з правових питань Василь Курилас.
Виконавчий директор Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук зауважила – в Острозькому районі невдовзі таки буде ОТГ навколо міста обласного значення Острог, там уже є реальні зрушення. Відтак тоді на Рівненщині буде дві ОТГ навколо міст обласного значення – Вараш та Острог. Нажаль у Дубно вже приєднувати до міста немає кого, громади утворилися за принципом добровільності.  Щодо Рівного – то перспективи ще є, однак невеличкі.  

Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України


понеділок, 22 квітня 2019 р.

30 червня на Рівненщині знову відбудуться вибори - у трьох новостворених ОТГ

Центральна виборча комісія,  20 квітня на своєму засіданні призначила дату проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ та сільських, селищних, міських голів у трьох об’єднаних територіальних громадах по всій Україні, у томі числі і в Рівненській області.

Відповідно до рішення ЦВК, такі вибори відбудуться 30 червня 2019 року.
Отже, перші вибори відбудуться у  Малинській ОТГ Березнівського району, Бугаївській ОТГ Радивилівського району та Степанській ОТГ Сарненського району.
Окрім того,  на Рівненщині також призначено додаткові вибори депутатів 1 сільської та 1 селищних рад. А саме у Іваннівській сільській раді до Привільненської ОТГ, та у Мальованській сільській раді до Млинівської селищної ОТГ.
Початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів оголошується з 11 травня 2019 року.

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС  Рівненського РВ АМУ

четвер, 18 квітня 2019 р.

Поблизу Рівного може з’явитися нова об’єднана територіальна громада - Великоомелянська

Робоча група з питань формування територіальних громад Рівненської області сьогодні погодила деякі зміни до перспективного плану. Зокрема вивчали звернення Великоомелянської та Грушвицької сільських рад Рівненського району. 
Представники цих рад звернулися до Рівненської ОДА  - внести зміни до перспективного плану. Згідно нього ці дві сільські ради входять до Дядьковицької ОТГ, яка утворилася минулоріч у зменшеному форматі, тобто без них. Тепер, після численних обговорень, вивчення думок, люди просять утворити одну громаду у форматі двох сільських рад.
Сільські голови Грушвицької та Великоомелянської сільських рад повідомили, що вже провели громадські слухання у селах, консультації та опитування людей. Пропонували різні варіанти об’єднань -  до міста Рівного, до Дядьковицької ОТГ або ж самостійно. Переважна більшість висловилася утворити свою власну Великоомелянську громаду.
Після  довготривалих обговорень члени робочої групи підтримали таке звернення, і надалі рекомендуватимуть обласній раді підтримати таку ініціативу.  Подальше рішення за обласними депутатами та Кабінетом міністрів, які мають погодити такі зміни.

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС  Рівненського РВ АМУ


середа, 17 квітня 2019 р.

У Гощі обговорили питання розвитку та об’єднання громади

Представники Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України завітали в Гощанську селищну раду. Метою зустрічі стало обговорення децентралізаційних процесів регіону та позицію селищної ради в цьому питанні. 
 Голова селищної ради Микола Панчук розповів -  процес перемовин у Гощі розпочали вже давно. Однак, нажаль, не всі села розуміють  для чого це потрібно робити, і прагнуть жити далі так як є нині. 

Тому після кількох невдалих спроб домовитись з навколишніми селами про обєднання в одну громаду, вирішили це питання відкласти. Водночас свої зусилля спрямували на розвиток Гощі, залучення нових молодих кадрів, а також впровадження проектної діяльності. Такі першочергові цілі вже дали певні результати. 
Гощанська селищна рада, та громадські активісти почали писати проекти, та головне – вигравати їх. Як результат у приміщенні ради сесійну залу переобладнали у відкритий простір Open Hub, тапер там регулярно проводять різноманітні заходи, зустрічі, обговорення, навчання. У Гощі нині працює волонтер Корпусу миру, він також активно долучається до усіх ініціатив, проводить навчання з фінансової грамотності. 
Працюють гощанці і над популяризацією селища на культурній мапі, організовують різноманітні фестивалі. Минулоріч  реалізували проект, який підтримав Український культурний фонд "Використання культурного потенціалу Гощанської громади шляхом впровадження сучасних інформаційних технологій задля економічного розвитку Гощі".

На його реалізацію Гоща отримала 463 тис. грн. Упродовж двох місяців відцифрували культурні об'єкти та цінності Гощі, розробили інтернет сайт двома мовами КульТурне та два мобільні додатки.  У планах – облаштувати Набережну  побачень над р. Горинь, та реставрувати садибу Валевських у парку. На території селища працює кілька потужних інвесторів, з ними також знайшли спільну мову, тож очікують і надалі вливання нових інвестицій.
Також спеціалісти ради поспілкувалися із фахівцями Асоціації на вузькопрофільні теми. Виконавча директорка регіонального відділення Тетяна Грещук переконана -  такий напрям роботи є правильним. Потрібно рухатися вперед, розвиватися, впроваджувати нові методи роботи, тоді буде результат  і ріст.  А згодом – села самі почнуть проситися обєднатися.  
Консультант з бюджетних питань Проекту Пульс Рівненського РВ АМУ Людмила Кушнер – надала консультації бюджетного характеру. Наголосила на особливостях роботи з підприємцями, та з фіскальними органами.

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС  Рівненського РВ АМУ



вівторок, 16 квітня 2019 р.

Острог має шанси стати другим містом на Рівненщині у статусі ОТГ


Аби набути статусу ОТГ - місто Острог має приєднати до себе навколишні села. Довгий час представники міста вели перемовини, обговорення, зустрічі з консультантами та експертами з питань децентралізації.  І нарешті таки вдалося переконати Розвазьку сільську раду – приєднатися до міста.

Кілька тижнів тому Розваж провів офіційні громадські слухання щодо приєднання до міста Острог. На слуханнях було 114 людей, понад 90 чоловік проголосували за приєднання до міста.
Тож днями Розвазькі депутати прийняли рішення "за" приєднання до Острога.  Таке рішення прийняли одноголосно під час сесії  сільської ради, яка відбувалася під головуванням сільського голови Юрія Ягодки.

На сесії також були присутні міський голова Острога Олександр Шикер та депутати Острозької міської і районної рад.
Це перше рішення сільської ради, яким надано згоду на добровільне приєднання села до міста. Наступний крок за Острозькою міською радою, яка теж має прийняти відповідне рішення на своїй сесії, яка відбудеться 26 квітня 2019 року.
Тепер Острожани в очікуванні, що депутати міської ради підтримають дану ініціативу і утворять обєднану територіальну громаду.   

Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України


понеділок, 15 квітня 2019 р.

Сьогодні стартує проект «Малі міста – великі враження»

Днями на засіданні Кабінету Міністрів було презентовано проект «Малі міста – великі враження» - конкурс культурно-мистецьких проектів громад з населенням до 50 тисяч людей.
Асоціацію міст України на засіданні представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. 
відкриття Культурного барбакану в м.Острог 
 Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, зокрема, зазначив, що  можливість збереження культурної спадщини, впровадження нових культурних та креативних проектів має вкрай важливе значення. Так, проект «Малі міста – великі враження» – це колосальне середовище, в якому відкривається весь потенціал нашої української культури і створюється можливість розвитку для невеликих громад. «Тому ми маємо надати цільову підтримку на реалізацію таких проектів, до яких включаються десятки тисяч людей. У минулому році було підтримано близько десяти проектів і я пообіцяв, що ми розширимо цю підтримку. Думаю, що 50 млн грн, які передбачені у цьому році, дозволять реалізувати близько ста таких подій у невеликих містах», - сказав В.Гройсман. Також він наголосив, що потрібно підтримувати місцеве самоврядування, яке є найближче до людей, а усі наші реформи спрямовані саме на людей.
З презентацією проекту «Малі міста – великі враження» (завантажити) виступив Міністр культури України  Євген Нищук.   Він, зокрема повідомив, що  вже схвалено Положення про проведення Конкурсу (читати) і 15 квітня розпочнеться прийом заявок. Переможці будуть оголошені 5 липня і саме з цієї дати розпочнеться реалізаціїяпроектів, що мають завершитися до 20 листопада. Цьогорічній конкурс пройде під гаслом «Дивись, Україно!». 
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан:
«Малі міста у всьому світі є зберігачами культурної спадщини та національної ідентичності.  Дуже знаково, що цього року, як і обіцяв Глава Уряду, суттєво збільшено фінансування конкурсу - у державному бюджеті передбачено 50 млн грн. Асоціація міст України дякує Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за підтримку цієї вкрай важливої ініціативи, завдяки якій невеликі громади отримують можливість  розвиватися, зростати та ставати культурними центрами з власним потенціалом. Я пишаюся тим, що наша Асоціація залучена до такої доброї справи!»
Нагадаємо, минулого року пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». Конкурс підтримав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною. До експертної ради конкурсу увійшов Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр СлобожанУ січні 2019 року побачило світ видання за підсумками проекту (перейти).
Минулоріч до фіналу конкурсу потрапили два проекти з Рівненської області від міста Острог та селища Гоща. Місто Острог отримало перемогу, і в результаті реалізували масштабний проект «Культурний барбакан», його презентація та відкриття відбулися  у вересні 2018 року.  
Тож нині Острожани закликають усіх подаватися на даний конкурс, адже це дає можливість попрацювати у нових запропонованих умовах, обєднати громаду, активістів, однодумців.


 Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ 

Успішні історії: жінка в кадрі - жінок у Гощі закликають бути активними та успішними

Успішні історії: жінка в кадрі - таку мотиваційну зустріч організували у Гощанській селищній раді для активних жінок селища. Поділитися власним досвідом запросили  успішних жінок з органів місцевого самоврядування. 
Міський голова Корця Людмила Дмитрук розкрила тему "Мер-жінка ефективні управлінські практики".  Вона наголосила - жінка навіть на високій посаді у своїй роботі відрізняється, попри те що залишається вимогливою, треба з розумінням підходити до кожної окремої людини.
  Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук поділилася власним досвідом роботи з міськими та селищними головами, секретарями рад та їх заступниками. Наголосила на основних нюансах роботи в ОМС та що таке неформальне спілкування та робота. За роки роботи їй вдалося усіх об'єднати в одну дружну родину. У такий спосіб Рівненське відділення завжди виділяється  - тут усі один одного підтримують, допомагають, та вітають з усіма важливими подіями.

 Заступниця селищного голови Смизької ОТГ Вікторія Костюк - свою розповідь побудувала навколо теми "Роль активних жінок у розвитку громад". Вікторія пригадала як потрапила в ОМС, і за деякий час стала заступником селищного голови.


 Висновок такий - "Навіть молода жінка з невеликого села може змінити світ навколо себе заради своїх дітей, тим самим навчити їх любити те, чим займається їх мама, дорожити її здобутками, розділяти її радості і невдачі, допомагати, брати активну участь в ініціативах - у цьому заключається локальний патріотизм, який треба прищеплювати ще змалечку" - наголосила Вікторія. 

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС  Рівненського РВ АМУ




середа, 10 квітня 2019 р.

Досвід Рівненської міської ради у впровадженні енергоефективних заходів та створенні ефективної системи енергозбереження - тема загальнонаціонального обмінного візиту у Рівному


У Рівному розпочався всеукраїнський дводенний практикум обмінних  візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів».  Захід організовано Асоціацією міст України в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
У практикумі беруть участь представники органів місцевого самоврядування з різних областей України, які займаються питаннями енергомодернізації.
Зі вступним словом до учасників звернулася виконавчий директор Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук. Вона зауважила – місто Рівне одне з перших стало на шлях енергоефективності, і сьогодні ми маємо реальні результати економії.  
 Привітав учасників заходу міський голова Володимир Хомко. Він також  презентував втілені успішні кроки та програми, спрямовані на ефективне енергозбереження в житловому та комунальному секторі міста. На шлях енергоефективності місто Рівне стало 9 років тому. Спочатку, розповів Володимир Хомко, людей просили почати модернізацію будинків та створювати ОСББ, а вже сьогодні маємо чергу ОСББ, які хочуть брати участь у міських програмах енергоефективності. Адже місто співфінансує різні програми на умовах від 10/90 і до 50/50.

Докладніше про механізм реалізації кожної з програм розповів заступник міського голови Сергій Васильчук. Максимальна кількість бюджетних коштів на реалізацію одного проекту становить 800 тис. грн в рік.  Зокрема фінансують різні проекти -  капітальні ремонти, заміна та модернізація ліфтів, відновлення та встановлення систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості а також облаштування дитячих майданчиків. 
Окрім, власне презентації, учасники навчального візиту зможуть на місцях ознайомитися з об'єктами, де втілюються енергоефективні заходи.

У програмі роботи першого дня практикуму учасники  розглянуть наступні теми - Фонд енергоефективності України – можливості для ОМС,  робота ОСББ в Рівному як елемент сталого розвитку громади. 

По обіді учасники ознайомляться з впровадженням енергоефективних заходів безпосередньо, на вже реалізованих обєктах.  


 Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

вівторок, 9 квітня 2019 р.

Як будувати інклюзивну громаду – історія успіху Смизької ОТГ


7 квітня у Смизі відбулася унікальна подія, до якої наполегливо готувалися упродовж 6 тижнів. Благодійний забіг " Почуємо разом" зібрав в одному місці найактивніших, найкращих та найдобріших людей, які мали бажання допомогти Анастасії Кононюк, чемпіонці України з лижних перегонів серед дітей з вадами слуху, зібрати кошти на придбання двох слухових апаратів, кожен з яких коштує понад 1100 євро. Була чітка мета - допомога спільними зусиллями.

Заступниця селищного голови Вікторія Костюк розповіла –«На наш заклик відгукнулися небайдужі люди з великими серцями. Загалом 165 дітей віком від 3 до 14 років, 40 дорослих, які бігли індивідуальний забіг, 13 команд по 5 учасників - всього 270 бігунів. Разом з нами  були дружні вболівальники, за попередніми підрахунками близько п"яти сотень людей прийшли до нас на подію. Під час реєстрації вдалося зібрати 21 000 грн. Але це ще не все.»
Діти і дорослі отримували позитив, драйв та неймовірне задоволення від заходу, адже малеча отримувала нагороди - унікальні медалі учасників та солодкі подарунки від спонсорів.  
Між дорослими точилася запекла боротьба, всім було цікаво - хто ж перший дістанеться фінішу? Ми визначали переможців серед жінок та чоловіків. Отож, І місця - Володимир Доля (до речі, розробник логотипу забігу) та Пилипчук Іванна, ІІ місця - Кононюк Василь та Кулібаба Тетяна, ІІІ місця - Додь Василь та Пащук Мар"яна. Море емоцій та круті відчуття – каже Вікторія Костюк.
Але найцікавіше було спостерігати за командами, які боролися за перемогу (Березький ДНЗ, Студянський ДНЗ, Шепетинська гімназія, Березька гімназія, Смизька школа, Студянський ліцей, Молодіжна рада, ФК "Єврошпон-Смига", Смизька бібліотека, Тур"янська гімназія, ДП "Рівнеторф", ТМ КОМО, ПП Василюк Василь). Були й такі організації, які допомогли фінансово, але не зібрали команду з п"яти людей (Смизька пожежна команда, Смизький ДНЗ, Смизька амбулаторія). Важливо відмітити батьків ФК "ДИНАМІК" з м. Київ, які, почувши про нашу акцію, зібрали 1900 грн, щоб теж допомогти Анастасії.
Всі з нетерпінням спостерігали за командами, а до фінішу першими дійшли ФК "Єврошпон-Смига", ТМ КОМО, ДП "Рівнеторф". Усі учасники отримали подарунки від наших спонсорів.
Протягом забігу друзі та родичі сім"ї Кононюків організували благодійну ярмарку, де зібрали 4100 грн. Також перед початком забігу батьки відкрили окремий картковий рахунок, куди благодійними і меценати перераховували кошти, або особисто передавали гроші організаторам.

Таким чином нам вдалося зібрати 44 683 грн - цієї суми вистачить, щоб придбати один слуховий апарат, решту зобов"язалася виділити місцева влада – повідомила Вікторія Костюк.
Громада вдячна спонсорам та майстрам, кожен з них забезпечив організацію заходу фінансовою та матеріальною підтримкою. Кошти на реалізацію проекту були залучені від ТМ КОМО, ДП Рівнеторф, Cafepizza, депутатів селищної ради Бондарчука Віталія та Ілліча Олега, а також немісцевого мецената, який побажав залишитися невідомим.
За матеріалами Смизької ОТГ


Головна

У Дубенському та Сарненському районах обговорили питання щодо ефективного реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі

Днями відбулися дві робочі зустрічі у Дубенському та Сарненському районах на яких розглянули питання щодо ефективного реагування на випадки ...

Популярні публікації