пʼятницю, 24 січня 2020 р.

Як виглядатиме Рівненщина на мапі України?


На Рівненщині презентували проєкт моделі адміністративно-територіального устрою. У ньому передбачено значне укрупнення ОТГ, зменшення їх кількості, та підсилення міст обласного значення, в результаті на мапі вимальовується 46 ОТГ.  Під час роботи над проєктом враховані нові зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняті Верховною Радою. Вони передбачають створення ОТГ згідно перспективних планів, які розробляються обласною державною адміністрацією за  методикою формування спроможних громад, затвердженою Кабінетом Міністрів України.


Про це йшлося під час засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Рівненської області під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенка. Участь у заході взяли народні депутати України, обласні обранці, керівники районів, міст та ОТГ, сільські та селищні голови, представники Асоціації міст України, громадськість.
«Перспективним планом формування територій громад Рівненської області, який покриває 100% території регіону, передбачено утворення 72-х ОТГ. На сьогодні, на засадах добровільності сформовано 48. Це – майже 67 % від загальної чисельності ОТГ, передбачених планом. В об’єднаних громадах проживає третина населення області, загальна площа ОТГ -  41 % території. У 2020 році на прямих відносинах з державним бюджетом працюватиме 45 ОТГ», - зазначив Ігор Тимошенко. Водночас додав - Кабінетом Міністрів України буде ретельно перевірено кожну об’єднану громаду на відповідність критеріям нової методики.
Відповідно до документу обов’язковими умовами для формування спроможних громад є:
-          нерозривність території;
-          зона доступності до аміністративного центру не більше 25 км;
-          наявна розвинена інфраструктура, у тому числі на території ОТГ має бути розташована школа на 250 учнівських місць.
Згідно нової методики, облдержадміністрацією був обрахований рівень спроможності об’єднаних територіальних громад за 5-ма показниками.
- чисельність населення, що проживає у ОТГ;
- чисельність дітей шкільного віку, які навчаються у школах, розташованих на території ОТГ;
- площа території ОТГ;
- індекс податкоспроможності бюджету громади;
- частка місцевих податків і зборів у доходах бюджету громади.
Враховуючи оцінку спроможності громад, розраховану відповідно до методики, рекомендованої Кабінетом Міністрів України, проєкт перспективного плану Рівненщини   включає 46 ОТГ, який представлено для обговорення на міжвідомчому засіданні.
До моделі адміністративно-територіального устрою Дубенського району включено 4 ОТГ – Смизьку, Привільненську, Семидубську та Дубенську ОТГ (у складі Дубенської міської ради, Тараканівської (утворена), Варковицької, Вербської, Мирогощанської (утворена) та Повчанської (утворена) ОТГ).


На основі Березнівського, Острозького та Корецького районів запропоновано створити по одній однойменній ОТГ. Однак сьогодні вже звучали й інші пропозиції, тож наразі цей варіант не остаточний.
До моделі адміністративно-територіального устрою Володимирецького району включено 2 ОТГ – Вараську та Володимирецьку. ( хоча там нині утворено 4 нових ОТГ та Вараська громада)
Перспективним планом на території Гощанського району передбачено утворення трьох ОТГ. Стільки ж має й модель адмінустрою – Гощанська, Бабинська та Бугринська ОТГ.
Перспективним планом на території Демидівського району передбачено утворення двох ОТГ, які увійшли до моделі адміністративно-територіального устрою – Демидівська та Боремельська.
До моделі Дубровицького району включено 3 ОТГ – Дубровицька, Висоцька, Миляцька. Останні дві вже діючі громади.
У Зарічненському районі передбачено утворення двох ОТГ, які увійшли до моделі адміністративно-територіального устрою – Зарічненська та Локницька.

Перспективним планом на території Здолбунівського району передбачено утворення чотирьох ОТГ. Втім до моделі устрою включено дві ОТГ - Здолбунівська та Мізоцька, хоча можливо буде і три – ще Здовбицька, остаточного рішення не прийнято.  
На території Млинівщини - пропонують створити 2 ОТГ – Млинівська та Острожецька. Існуючі Підлозцівську та Яросолавицьку ОТГ пропонують приєднати до Млинова.


До моделі Костопільського району увійшли 4 ОТГ – Деражненська, Малолюбашанська, Головинська та Костопільська. Костопільську підсилять – існуючою Пісківською ОТГ.
Перспективним планом на території Радивилівського району передбачено утворення чотирьох ОТГ. До моделі адміністративно-територіального устрою включено 3 ОТГ – Козинську, Крупецьку та Радивилівську. До Радивилова пропонують приєднати Бугаївську ОТГ.
Модель Рокитнівського району передбачає дві ОТГ – Рокитнівську та Березівську.  Можливо лишать ще й Старосільську ОТГ.
Перспективним планом на території Сарненщини передбачено утворення шести ОТГ, які без змін увійшли до моделі адміністративно-територіального устрою, зокрема: Сарненська, Вирівська, Клесівська, Степанська, Кричильська та Немовицька.
Стосовно Рівненського району та об’єднання навколо обласного центру будуть проведені додаткові консультації.

Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко наголосив, що така модель напрацьована з врахуванням найголовнішого критерія – спроможності громади, тобто можливості забезпечити своїм мешканцям гідне життя та надання їм якісних послуг.
Окрім того, керівники районів отримали доручення доопрацювати модель адмінустрою регіону з максимальним залученням громадськості та подати свої пропозиції на розгляд робочої групи.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

Тараканівська громада підписала Меморандум про співпрацю з ГО Агенція розвитку громад «Інтонація змін» - відео

У Тараканівському центрі культури та дозвілля с.Рачин сьогодні відбулася важлива зустріч, в результаті якої було підписано Меморандум про сп...

Популярні публікації