У Рівному сьогодні відбувся круглий стіл-практикум «Гуманітарна політика в громадах в умовах воєнного стану» спрямований на інформування органів місцевого самоврядування щодо особливостей роботи та можливостей освітньої сфери та роботи з молоддю, які виникли в сучасних умовах.
Захід організовано у співпраці Рівненського регіонального відділення Асоціації міст країни, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та ГО «Центр суспільних дій Civitas».До участі у заході долучилося біля 30 учасників з громад Рівненської області, які відповідають за освітню галузь, а також голови громад.
Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук відкрила захід, у привітальному слові розповіла про галузеву роботу у сфері освіти Асоціації міст України, про захист освітньої сфери на рівні органів місцевого самоврядування та напрацювання у законодавчій площині. Зокрема розповіла детальніше про- Особливості використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення викладання навчального предмета «Захист України», на яких наполягала Асоціація міст України, затвердило Міністерство освіти і науки України наказом від 10.05.2024 №659.
- Щодо недопущення реєстрації в Міністерстві юстиції України наказу Міністерства освіти і науки України від 13.06.2024 №850, яким знищується мережа та суттєво скорочується кількість працівників закладів загальної середньої освіти та інші актуальні питання.
Святослав Сидорук, начальник управління Державної служби якості освіти у Рівненській області розповів про дотримання вимог щодо якості освіти. Нагадав про конкурси на посади керівників закладів освіти, адже у багатьох керівників цьогоріч завершується контракт та інші питання щодо організації роботи освітніх закладів.
Алла Черній, директорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради зосередилася на темі - Виклики та можливості для громад у освітній сфері. Програма менторської підтримки громад «Швидка освітня допомога». Алла Черній Алла Черній зазначила «До освітнього процесу в громадах потрібно залучити усіх ВПО, звернути увагу на організацію роботи позашкільної освіти у всіх громадах, особливо сільських, залучіть дітей до Малої академії наук, використовуйте сучасні підходи у сфері освіти, використовуйте потенціал освіти у своїй роботі.»Методистка Ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Прокопчук розкрила тему - Створення безпечного освітнього середовища для дітей і дорослих в умовах НУШ (за матеріалами менторської діяльності у Костопільській громаді).
Про потреби та можливості щодо реалізації молодіжної політики в громадах детально розповіла Оксана Вільчинська, голова ГО «Центр ініціатив «ВІАДУК». Оксана Вільчинська детально пояснила що означає молодіжна політика, для чого її впроваджувати у громадах, роз’яснила різницю між Молодіжним центром та Молодіжним простором, та які завдання перед ними стоять. Представила можливості для молоді від різних донорів.
Немає коментарів:
Дописати коментар