Громади Рівненщини представили свої нематеріальні культурні надбання під час чергового семінару «Нематеріальна культурна спадщина у громадах Рівненської області», який організував КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР. В період Великодня – обговорили та вивчили писанку та кулінарну спадщину нашого регіону.
«У теперішній час культурна спадщина на високому рівні і аби так було й надалі: співпрацюймо, обговорюймо, ділімося одне з одним, популяризуймо її», - розпочала захід директорка КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР Ірина Рачковська.
«Рівненська область сьогодні серед лідерів в Україні щодо розвитку питання роботи з живою спадщиною - приємно чути такі відгуки від кураторів зі столиці та колег із інших областей. Але не це важливо (хоч і приємно), основне, що нас усіх цікавить глибина свого коріння!!! Наші колеги з громад навипередки намагаються виявити нові елементи НКС, формують свої локальні списки і базу елементів згідно конвенції ЮНЕСКО щодо охорони та збереження НКС, консультуються з нашими спеціалістами і навіть пробують подавати свої перші облікові карти до Національного переліку елементів НКС – зазначила» - начальниця Управління культури та туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Про волонтерство, як неабияку рушійну силу, розповів і на власному яскравому прикладі показав керівник Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський.
Які заходи потрібно вживати зі збереження НКС, зокрема й підвищення обізнаності про елементи НКС, розповіла завідувачка відділу збереження та розвитку регіональної нематеріальної культурної спадщини Юлія Гончарова.
«Ми маємо зробити так, аби цей елемент був цікавий для наступного покоління, а воно, у свою чергу, знайде способи і засоби, як той елемент попупуляризувати і таким чином зберігати», - додала Юлія Гончарова.
Не менш важливою, а то і необхідною у популяризації НКС у громадах є візуалізація, просування у інформаційному та інтернет просторі, безпосередньо своїх регіональних елементів.
«Якщо вас не видно у соцмережах - вас просто немає, не існує. Покажіть себе», - закликає завіддувачка відділу методично-менеджментової роботи та креативних індустрій Людмила Стасюк.
Особливо вдалим і багатим на емоції вдався відеопроєкт «Рівненщина Великодня». Нині ми не лише побачили, як ті смаколики виготовляють, а й скуштували їх. А рівненські громади таки знають толк у гастрокулінарії свого регіону.
У практичній частині семінару говорили про архаїчну писанку, про її важливість та винятковість. Все про цю унікальність знають: заслужена майстриня народної творчості України Вікторія Степанюк, старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець та дослідниця регіональної писанки Рівненщини Надія Мельник.
Алла Грабар - учасниця семінару з Тараканівської громади
«Мала за честь представляти Тараканівську громаду та традиції і різноманіття випікання пасок у нашій громаді. Щиро дякую за пасочки господиням з нашої громади. Протягом семінару говорили про волонтерство, заходи по охороні нематеріальної культурної спадщини, писанкарство, наші традиції та обряди. З кожним разом все більше розумію важливість таких заходів. Цінуймо наші традиції, передаваймо їх з покоління в покоління!» — написала Алла Грабар.
Було людно, душевно, цікаво, красиво і смачно!
Рівненське РВ АМУ, використано матеріали КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР
Немає коментарів:
Дописати коментар