пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

АМУ взяла участь у бюджетних консультаціях щодо проєкту закону про Держбюджет України на 2022 рік

26 серпня у Міністерстві фінансів України під головуванням Першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна відбулися бюджетні консультації із всеукраїнськими асоціаціями місцевого самоврядування щодо проєкту закону про Державний бюджет України на 2022 рік.

Асоціацію міст України на консультаціях представляли: Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Славутський міський голова Василь Сидор, Новокаховський міський голова Володимир Коваленко, Заступник директора Департаменту фінансів – начальник Управління фінансів транспорту, зв’язку та сфери послуг Департаменту фінансів КМДА Олександр Мороз, аналітик АМУ Тетяна Палійчук.

О.Слобожан презентував пропозиції Асоціації міст України до показників Державного бюджету України на 2022 рік, Бюджетного та Податкового кодексів України та до інших нормативно-правових актів в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, зокрема: 

І. Передбачити в держбюджеті на 2022 рік належний обсяг фінансових ресурсів на реалізацію програми медичних гарантій (174 млрд гривень), освітньої субвенції (146 млрд гривень), субвенції на протипожежні заходи в закладах освіти (7 млрд гривень), субвенції на реалізацію реформи шкільного харчування (5,5 млрд гривень), субвенції на стале проходження опалювального сезону (16 млрд гривень), субвенції на погашення різниці в тарифах (37 млрд гривень), додаткової дотації на заклади освіти та охорони здоров’я (20 млрд гривень), субвенції на облаштування ЦНАПів (2,5 млрд гривень), субвенцію на заходи компенсації ризику населення в зоні спостереження рівнозначну відповідному збору та ін.

ІІ. Внести зміни до Бюджетного кодексу України, якими: збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад; не допустити зменшення надходжень роздрібного акцизу на тютюн до бюджетів громад; закріпити фінансування пільг на проїзд та послуги зв’язку за рахунок держбюджету; 50% екологічного податку та адмінштрафів за порушення безпеки дорожнього руху зараховувати до бюджетів громад; 30% ДФРР спрямовувати на програми і проєкти регіонального розвитку сільських, селищних, міських рад та ін.

ІІІ. Внести зміни до Податкового кодексу України, якими: закріпити сплату ПДФО за місцем розміщення виробничих потужностей; відновити проведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки землі; не допустити надання жодних пільг по сплаті за землі під залізницями; скасувати пільги по платі за землю для гірничодобувних підприємств; розширити повноваження органів місцевого самоврядування щодо адміністрування місцевих податків та зборів; не поширювати вимоги регуляторного законодавства та про державну допомогу суб’єктам господарювання на рішення органів місцевого самоврядування про місцеві податки і збори та ін. 

ІV. Внести зміни до інших нормативно-правових актів, якими: звільнити органи місцевого самоврядування від сплати виконавчого та судового зборів по виплатам до 5 травня; відтермінувати на 2022 рік дію постанови Кабміну №822 у разі непередбачення у держбюджеті належного обсягу освітньої субвенції; удосконалити формулу освітньої субвенції; не розповсюджувати на рішення органів місцевого самоврядування дію закону про захист економічної конкуренції та ін.

Результати зустрічі та обговорення пропозицій будуть відображені у протоколі консультацій із всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, що відповідно до ст.38 Бюджетного кодексу України додається до проєкту закону про Державний бюджет України. 

Аналітичний центр АМУ


Немає коментарів:

Дописати коментар

Головна

У Рівному відбулося навчання для проєктних менеджерів з громад Рівненської області - відео

Сьогодні у Рівному відбувся семінар для проєктних менеджерів з громад Рівненської області, які є членами Рівненського регіонального відділен...

Популярні публікації