У Рівному за підтримки УКФ реалізовують проект, який розвиває та підтримує творчість дітей з інвалідністю.
Ідея створення інклюзивного проекту належить творцям «Медіа-школи для дітей та підлітків» та відомій рівненській письменниці Олені Медведєвій, яка є керівницею проекту. Учасники проекту - четверо дітей з інвалідністю, які протягом кількох місяців під творчою опікою митців Рівненщини створять власні культурні продукти. Цих творчих дітей свого часу помітила команда проекту.
Марійка Колеснік та Олена Медведєва |
Даринка Бобровницька та Оксана Ігас |
Ще одна зірочка проекту - 15 річна Дарина Бобровницька з міста Рівне. Попри нейросенсорну втрату слуху та двобічну глухоту, вона є лауреатом міжнародних музичних фестивалів для людей з порушенням слуху. В проекті Дарина буде задіяна до написання та озвучування історії до пластилінової відео анімації.
Маринка Усенко та Олена Семенович |
Героїв анімації створить яскрава і досить відома зірочка у Рівному Марина Усенко. Це - талановита юна художниця з аутизмом. Вона малює, ліпить з полімерної глини чарівних героїв, персонажів мультфільмів, різноманітних тварин та створює з ними магніти і прикрашає чашки. Маринка учасниця щорічного традиційного фольклорно-етнографічного свята, яке об'єднує митців та умільців із різних сфер «Музейні гостини».
Четверта зірочка - восьмирічна Анастасія Мандзюк з Мирогощанської громади, хвора на СМА (спінальна м’язова атрофія) потребує пожиттєвої терапії, пише казки, малює і ліпить із легкого пластиліну. На її казку «Ковдрочка для яблуньки», написану у співавторстві з Оленою Медведєвою був створений відіо анімаційний проект (режисерка Руслана Броновицька). Цей відеопроект був створений з метою збору коштів на дорогі ліки. Але з початком війни Настя продовжила лікування у Польщі безкоштовно. Тому решту зібраних грошей родина передала сім'ям, які мають важко хворих дітей і потребують великих коштів для їх лікування.
Анастасія Мандзюк та Олена Семенович |
У проекті Настя напише нову історію, над якою вже працює онлайн разом з Оленою Медведєвою, бо перебуває у Польщі.
Відтак об'єднавши відомих митців Рівнещини, які стануть для учасників проєкту творчими опікунами, команда проєкту допоможе дітям створити свої повноцінні культурні продукти, які поповнять скарбничку їх творчих надбань. Юні автори, отримають теоретичні знання та практичні навички від письменників та художників Рівненщини і застосують їх у створенні своїх творчих робіт. Унікальність проекту полягає ще й в тому, що під час майстер-класів працюватиме інтегрована інклюзивна група. А це дасть можливість дітям з інвалідністю легше інтегруватися в суспільство, знайти нових друзів серед однолітків та серед дорослих, а звичайним дітям дасть можливість толерантно до них ставитися. До роботи над проектом залучили відомого фотохудожника
Олександр Майструк |
Автори проєкту переконані, дана практика продемонструє інклюзію в дії, спільно покажуть приклад, як взяти творчу опіку над дітьми з інвалідністю, яка в свою чергу створить умови рівного доступу до створення культурних продуктів та не формальної мистецької освіти.
Проєкт «Домалюй промінчик зірочці» реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду
Немає коментарів:
Дописати коментар