З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі відзначаються «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.
Блог про життя територіальних громад Рівненської області та інші муніципалітети. Ми щодня відслідковуємо життя громад, готові розповідати про їх успіхи, проблеми, виклики які виникають. Ми познайомимо вас з керівниками ТГ Рівненщини, з людьми які змінюють свої громади та продемонструємо результати їх роботи.
З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі відзначаються «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.
За час війни із Гміни Нове - Радивилівській громаді вкотре надано медзасоби для реабілітації, ліки, одяг, дитяче харчування.
А також два потужних електрогенератори – для підтримки важливих об’єктів життєдіяльності населення на випадок відсутності світла.Благодійний вантаж було спрямовано у Радивилів в форматі домовленостей міського голови Миколи Карапетяна та бурмістра Гміни Нове Чеслава Волінського.
Благодійний вантаж польська сторона передала очільнику Радивилівської громади Миколі Карапетяну та генеральному директору КНП «Радивилівська центральна міська лікарня» Федору Стецюку під час їх нещодавнього візиту у Гміну Нове. Зібрана допомога призначена, в основному, для підтримки та матеріального забезпечення закладів охорони здоров’я громади у воєнних реаліях.
Вараська громада продовжує одержувати гуманітарну допомогу від благодійних організацій і місій із різних куточків світу.
Упродовж 2019-2022 років в Привільненській громаді облаштовано 7 твердопаливних котелень для обігріву приміщень Привільненської, Молодавської, Іваннівської, Бортницької шкіл та приміщень Молодавського дитсадку та ФАПу.
Облаштовано котельні для обігріву Молодавського та Малосадівського старостинських офісів, де також розміщені ФАПи, бібліотеки. Відновлено опалення клубу в селі Кривуха.
Відбулась позачергова сесія Рівнеради: результати роботи. Інформуємо про результати засідання сесії Рівнеради, що відбулось 23 листопада. На порядку денному депутати розглянули вісім питань.
Зокрема прийняли рішення про те, щоб:
У Гощанському центрі позашкільної освіти розмістився місцевий волонтерський штаб, де працівники спільно з вихованцями закладу плетуть маскувальні сітки.
Виклики війни
Ми заощаджуємо глобальну енергію та внутрішні ресурси, опираючись бажанню агресора занурити нас у цілковиту тьму та паніку. Нам потрібно вижити й перемогти. А отже — думати й діяти. Бажано в унісон із іншими в разі, якщо такі алгоритми розроблено державою, і на випередження — якщо таких немає.
![]() |
Олександр Слобожан |
Який механізм створила центральна влада, щоб під масованими обстрілами росіян зберегти енергетичну систему країни? На яких основних завданнях зосереджені мери українських міст і навіщо їм 26 мільярдів? Хто закуповує мобільні котельні й скільки їх уже є? Де й за яких умов буде організовано пункти обігріву? Чи варто виїжджати з великих міст до сигналу влади? І взагалі, чи можна в цьому випадку довіряти їй власне життя?
Відповіді на ці прості, але водночас найскладніші за тридцять років української незалежності запитання ми шукали разом із виконавчим директором Асоціації міст України (АМУ) Олександром Слобожаном.
У закладах культури Бабинської громади плетуть, шиють, готують, ярмаркують – усе для підтримки ЗСУ та переселенців.
З початку повномасштабного вторгнення тут вже сплели 1,7 тисяч квадратів маскувальних сіток. У них навіть є свій рекорд – найбільша маскувальна сітка розміром 9 на 3 метри.
Третій сезон Соціального інклюзивного проєкту «Можливості без меж» вперше зібрав усіх учасників та волонтерів на Теплий Вечір Знайомств. Цьогоріч до участі у Проєкті долучилося 15 соціальних учасників – це діти та молодь з різними видами інвалідності – та 30 активних рівнян, які своєю діяльністю наближають нашу спільну перемогу, допомагають іншим та щодня популяризують любов до України.
Тепло та економію водночас отримали завдяки новій системі опалення у Рокитнівському ліцеї №1 Рокитнівської громади.
Упродовж двох днів команда проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» - працювала над формуванням згуртованості у форматі – Тімбілдінг.
Нагадаємо проект «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
В рамках навчальної програми з кругового дизайну CLEAN створеної громадською організацією Інститут креативного міста за підтримки Українсько-данського молодіжного дому для учнів Привільненського ліцею було проведено практичне заняття з моделювання публічних просторів.
На території Радивилівської громади встановлюють перші 12 будиночків для понад 40 внутрішньо переміщених осіб. На це з бюджету області виділено 11,3 млн грн.
Близько двох тижнів тривав набір учасників на участь у проекті «Можливості без Меж». Набір соціальних учасників уже закрито, адже їх зареєструвалося вже достатня кількість – розповідає координаторка проекту Надія Пивовар.
Курси української мови «Філіжанка мови по-рівненськи», які організували у Рівному з початком війни Рівненське міське об'єднання товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка, пройшли понад 100 переселенців з різних куточків нашої країни.
Енергетичні батончики днями виготовляли мешканці двох громад – Острозької та Гощанської під час активності «Спільнодія» в рамках реалізації проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України».
У Рівному відбувся Міжрегіональний форум гастрономічної спадщини Рівненщини та Буковини. Відвідувачі могли дізнатися унікальність кухні двох регіонів.
Як наголосив заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг, на Поліссі та Буковині зберігся великий пласт кулінарних традицій, тож про усі надбання та цінності потрібно розповідати і демонструвати.
З 01 до 05 листопада мери міст і селищ в складі делегації Асоціації міст України взяли участь у проєкті "Стійкі муніципалітети та державне управління в Східне партнерство", який відбувся у столиці Чехії - місто Прага. Серед делегатів була Корецький міський голова Людмила Дмитрук.
Українську делегацію Асоціації міст України разом з представниками Грузії, зустрів прем'єр міністр Чехії Петр Фіала у величній будівлі парламенту (Черненський палац).
У Молодіжному просторі Home’Як днями відбулася зустріч з молоддю з числа внутрішньо переміщених осіб, яка нині проживає у Здолбунівській громаді.
«Спільнодія» у Сарненській громаді об’єднала разом місцевих активістів та внутрішньо-переміщені сім’ї, в рамках проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» який реалізує громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка".
У Здолбунівській громаді продовжують обговорювати правильне сприйняття людей з особливими освітніми потребами. На цей раз ініціативна група «Всі різні, всі свої» в межах програми «Мріємо та діємо» спільно зі Здолбунівським інклюзивно-ресурсним центром зібрала зацікавлену аудиторію на профорієнтаційний захід «Рівні можливості».
Стартує проєкт на території Привільненської громади. Меморандум про нову індустрію підписали напередодні. Створення ЕКО-парку технічних (не наркотичних) конопель передбачатиме запровадження нових робочих місць, створення доданої вартості та перспективи експорту.
Меморандум про створення та функціонування Коаліції Доброчесних громад підписав Здолбунівський міський голова Владислав Сухляк. Підписання Меморандуму відбулося в межах Форуму Коаліції Доброчесних громад, який відбувся минулого тижня у Києві.
До форуму долучилися понад 20 голів громад, зокрема й з деокупованих територій. Захід відбувся у форматі діалогу та комунікації представників органів місцевого самоврядування, центральних органів влади з міжнародними донорами та партнерами.
В рамках проекту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України» який реалізує громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив "Чайка" почалися нові активності під назвою «Спільнодія».
Люди, котрі вимушено покинули свої домівки та нині проживають у Привільному випікали медове печиво та співали українських пісень.
В рамках проекту «Ділимося хлібом» у Привільненському молодіжному центрі проведено майстер клас із випікання медових пряників та їх яскравого оформлення. Така діяльність згуртувала учасників у щирому спілкуванні, корисній праці та популяризації української пісні.