З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі відзначаються «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства.
Ми підгодували невеличку підбірку подій, які вже відбулися у громадах Рівненської області в рамках щорічної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства».
М. Рівне
Фахівці Благодійного фонду «Рокада» з Рівного та Волині взяли участь у тренінгу, спрямованому на поглиблення навичок та знань у питаннях протидії гендерно зумовленому та домашньому насиллю.Під час взаємодії учасники мали змогу у форматі практичного заняття вдосконалити власні знання у такій актуальній проблематиці сьогодення, познайомитися із питаннями гендерного аналізу та основних механізмів насильницьких проявів, опрацювати ті форми насилля, які наразі зустрічаються у суспільстві. Разом з тим, спеціалісти у спільній взаємодії обговорили психологічні детермінанти виникнення насилля.
Однак, одним із основних моментів, який, на нашу думку, буде максимально помічним у роботі з даного проблематики стало обговорення алгоритму дій команди фахівців мобільної бригади як однієї із первинних ланок спеціалізованої допомоги для постраждалих від гендерно зумовленого та домашнього насилля в Україні. Досвідчений тренер Олексій Гелюх допоміг сформулювати такий механізм взаємодії та познайомив із варіантами кризових кімнат та денних центрів для постраждалих від насилля.
Острозька міська рада
Обговорено проблемні питання, шляхи їх вирішення та складено алгоритм подальшої співпраці. Роздано листівки з відповідною інформацією.
Гощанська селищна рада
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги Гощанської громади теж долучилися до акції організованої UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення у співпраці з партнерами і за підтримки Уряду Британії та БО МБФ "Ініціатива".
Її мета - розповісти про гендерно зумовлене насильство та представити факти про ставлення мешканців 30 громад-учасників проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» до гендерно зумовленого насильства.
Отримати соціально-психологічну допомогу мешканці Гощанської громади можуть за номером 096-033-20-09.
Тараканів
Цільова аудиторія навчального тренінгу: служба у справах дітей, психологи, соціальні педагоги, та уповноважені спеціалісти з навчальних закладів Тараканівської територіальної громади для проведення невідкладних заходів реагування у разі виявлення фактів насильства та отримання повідомлень від постраждалих осіб.
Представник ювенальної превенції Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області майор поліції Юлія Пасічник ознайомила з повноваженнями поліцейських підрозділів ювенальної превенції у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а саме: щодо розгляду повідомлень про факти вчинення домашнього насильства, про взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи з дітьми-кривдниками; про проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства у визначеному законодавством України порядку.
Обговорено алгоритм дій керівника та уповноваженого спеціаліста закладу освіти у разі виявлення факту домашнього насильства щодо дитини.
Підсумовуючи різні заходи - учасники зійшлися на спільній думці, що тільки об’єднавши зусилля всіх відповідних організацій та служб вдасться протидіяти домашньому насильству.
Костопільська міська рада, Корецька міська рада розмістили інформацію на своїх сайтах куди можна звертатися у разі випадків домашнього насильства, там ви знайдете алгритм реагування на ту чи іншу ситуацію та контактні дані осіб які мають реагувати на подібні звернення громадян.
Довідково: 2022 року до Національної поліції надійшло 120 тисяч повідомлень щодо випадків домашнього насильства. 98% звернень на гарячу лінію (1547) для постраждалих стосується саме його. Тому важливо підіймати тему гендерно зумовленого насильства і закликати йому протидіяти, бути чуйними до чужих історій та емоцій.
ДІЄМО РАЗОМ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА!
Немає коментарів:
Дописати коментар