Цього тижня відбулися робочі зустрічі у Дубровицькій та Немовицькій громадах в рамках проєкту «Підвищення спроможності суб’єктів, які надають допомогу постраждалим від СНПК, насильства за ознакою статі, домашнього насильства у Рівненській області» який впроваджує Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».
Участь у зустрічі та обговоренні актуальних питань взяли представники соціальних установ та закладів, які працюють з соціально-незахищеними верствами населення.
Під час зустрічей учасники обговорили проблемні питання реагування на випадки насильства у громадах.
Фахівці наголосили, що в ситуаціях домашнього насильства - постраждалі не готові змінити своє життя та звернутися до фахівців, у той же час найбільше страждають діти, адже є свідками насильства.
Координаторка проєкту Тетяна Мельник наголосила - потрібно проводити комплексну роботу, механізм впливу на кривдників є, але він не працює. Тому запрошуємо до навчальних практичних тренінгів психологів, які працюють у практичній площині з цими соціальними групами.
Під час зустрічі визначили актуальні питання співпраці в рамках проєкту, адже кожна громада нині потребує фахових психологів, які можуть працювати і з кривдниками і з постраждалими.
Невдовзі відбудеться навчальний тренінг у Рівному для психологів, представників різних громад Рівненської області, які працюють з постраждалими.
Нагадаємо, основними цілями проекту є:- Експертна підтримка територіальних громад у запровадженні заходів щодо забезпечення постраждалих від СНПК та інших видів гендерно обумовленого насильства фаховою допомогою;
- Підготовка спеціалістів- психологів, соціальних працівників до роботи з постраждалими від СНПК, домашнього насильства, насильства за ознакою статі;
- Підготовка спеціалістів для проведення програм для кривдників у Рівненській області.
Захід організовано ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» - грантером Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's FundУкраїнського Жіночого Фонду/УЖФ в рамках проекту «Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом/СНПК», який УЖФ виконує в партнерстві з громадською організацією Ла Страда Україна» та Асоціацією жінок-юристок України ЮрФем за підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та за фінансування Європейського Союзу.
Немає коментарів:
Дописати коментар