Відбулося офіційне відкриття кабінету безбар’єрного доступу у місті Дубно за участю працівників пологового будинку, міського голови та представників Українського жіночого фонду «Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка», які впроваджують інформаційну кампанію в рамках даного проекту.
Медична директорка КП «Пологовий будинок» Дубенської міської ради Ольга Коцюба зазначила – «Кабінет вже працює близько місяця, і тут завжди є відвідувачі. Кабінет доступний для людей з інвалідністю, оскільки оснащений спеціалізованим гінекологічним кріслом-трансформерам для огляду маломобільних жінок. Усе обладнання отримали централізовано, тут є все необхідне – крісло регулюється автоматично, технічне оснащення, медичний підйомник, комп’ютер, освітлення, кольпоскоп, меблі, кушетка, ходунці, оглядові пакети.»
Керівниця «Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько нагадала – що туті жінки мають отримувати і психологічну підтримку. «Часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД.»
Міський голова Дубно Василь Антонюк – оглянув шлях до безбар’єрного кабінету – пандуси, як працює дзвінок виклику медичних працівників, перевірили роботу ліфтів та інші допоміжні елементи. У Пологовому будинку розробили можливості для слабозорих людей, оновили таблички зі шрифтом Брайля. Водночас він зазначив – «Головне завдання сьогодні місцевої влади – зберегти пологовий будинок, як окрему структуру, і не дати можливості перетворити його на відділення.»
Нагадаємо, у дванадцяти областях України почали функціонувати 30 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу, де місцеві жінки або жінки ВПО, які змушені були переїхати до інших регіонів внаслідок війни в Україні і які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу. Такі кабінети відкрито на базі прийомних та гінекологічних відділень, жіночих консультацій обласних, районних або місцевих лікарень, міських перинатальних центрів. Кабінети облаштовані сучасним медичним обладнанням з урахуванням потреб людей з інвалідністю. В них за потреби можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно.
У Рівненській області такі гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу відкриті у м. Рівне, м. Дубно та м. Сарни. Вони також мають усе необхідне обладнання.
Нові кабінети - це перш за все розширені можливості для різних категорій населення:
• які користуються колісним кріслом
• з пошкодженням хребта чи іншими складними травмами
• з післяопераційним станом здоров'я
• з супутніми захворюваннями, зокрема цукровий діабет, хвороби суглобів, надлишкова вага тощо
• віком 60 років і старше
Кабінет обладнаний Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» в рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Олена Семенович
Немає коментарів:
Дописати коментар